Antalya Havalimanı Avsallar Transfer

AVSALLAR

          Avsallar mevkii; 1986’da belediye unvanını alarak Alanya’ya bağlanmıştır. Belediye olarak 3 köy bağlı durumdadır. Nüfusu 10 bin civarındadır. Alanya’ya 25 kilometre, Antalya’ya 105 kilometre uzaklıktadır.

AVSALLAR TARİHİ

          Alanya Avsallar mevkiinde yerleşim 15. Yüzyıldan beri devam etmektedir. Avşarlar isminden türeyerek Avsallar olmuştur. Avşarlar sülalesinin bir soyu olan Haytaların yerleşkesi olmuştur. Yarı göçebe bir hayat tarzı benimsemişlerdir. Hayvancılık, dokumacılık ve çiftçilikle uğraşmışlardır.

          Antalya 1960 yıllarından itibaren turizmi gelişme göstererek günümüzdeki halini almıştır. Turizmin kalbi halinde olan Alanya ilçesinin gözde merkezlerinden birisi de Avsallar’dır.

ANTALYA HAVALİMANINDAN AVSALLAR’A ULAŞIM

          Antalya Havalimanından Avsallar beldesine ulaşımı Transfer CLK firması ile çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilişiniz. Antalya Avsallar’a varmak için Aksu – Serik – Çolaklı – Manavgat – Kızılağaç – Kızılot beldelerinden geçilmektedir. Antalya Havalimanı – Avsallar arası 104 kilometredir. Bu mesafe süre olarak 1 saat 20 dakika sürmektedir. VİP araçlarımız ile Transfer CLK firması ulaşımınıza konforu ekleyerek rahat bir yolculuk geçirmenizi sağlar. Aynı zamanda rezervasyon imkanı ile Antalya ulaşımınız gerçekleşmeden Avsallar aktarmanızı garanti altına alma imkanınız bulunuyor.

AVSALLAR

          Avsallar mevkii Alanya’nın turizm gelişmesi ile birlikte hızlanmıştır. Doğa ile iç içe bir tatil isteyenler için ilk sıralarda geliyor. Sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler burada soluğu alıyor. Alanya’nın yazın oldukça kalabalıklaşması nedeniyle daha sükun bir tatil tercih edenlerin adresi oluyor. İnce kum plajları ile deniz – kum – güneş üçlüsüne doymak mümkün. Aynı zamanda denize paralel dağları ile bir arada plajları tatilin tadına varmayı sağlıyor. Otelleri ve restoranları ile birbirinden lezzetli yöresel yemeklerden tatmak mümkün.

GEZİLECEK YERLER

          Avsallar tarihin odak noktası Alanya’ya bağlı bir beldedir. Alanya’ya tarihine oldukça yakın bir mesafede bulunuyor. 20 dakika gibi kısa bir süre uzağınızda tarihin geçidi bulunuyor. Gezilecek yerleri belirli başlıklar altında toplarsak; kale ve kuleler, antik kentler, camiler, kervansaraylar, mağaralar şeklinde sıralanabilir.

ALANYA KALESİ

          1225 yılında Roma kalıntıları bulunan kalenin yerine Sultan Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılmıştır. 140 burca ve 83 kuleye sahiptir. Hamam, sarnıç, cami, deniz feneri bulunmaktadır. Bir tarihin hazinesi niteliğindedir.

SELÇUKLU TERSANESİ

          1228 yılında 56,5 metre uzunluğunda, 44 metre derinliğindedir. Kule ile güçlendirerek mimari harikası halinde inşa edilmiştir.

ŞARAPSA KERVANSARAYI

          Alanya – Antalya arasındaki mesafeye 850 metre yükseltiden bulunan bir alana; Gıyaseddin Keyhüsrev tarafından inşa edilmiştir.

MAĞARALAR

          Büyük Dipsiz Mağarası, Damlataş Mağarası, Dim Mağarası, Çimeniçi Mağarası, Derya Mağarası, Beldibi Mağarası yine görülmesi gereken yerler arasındadır. Haşbahçe Mağarası, Kadı İni Mağarası, Aşıklar Mağarası, Korsanlar Mağarası bir diğer gezilmesi gereken mağaralar arasında yer almaktadır.

KONAKLAMA

          Avsallar beldesi yaklaşık 10 bin kişilik yatak kapasitesine sahip otel ve pansiyonlar bulunmaktadır. Kamp yerleri ile doğa içinde bir tatil yaparak dinlence keyfine varabilirsiniz. Aynı zamanda restoranları ile de yöresel lezzetlerin tadına varabilirsiniz.

TRANSFER CLK

          Transfer CLK ile Antalya Havalimanı’ndan otele, otelden Antalya Havalimanı’na ulaşımı sağlamaktadır. Rahat ve konforlu bir aracı ile otelinize ulaşmak ya da tatilinize sonlandırmak isterseniz Transfer CLK araçlarını kullanmak faydalı olacaktır. Uygun fiyat aralıkları ile rezervasyon imkanını kullanarak ulaşımınızı kolaylaştırabilirsiniz. Transfer CLK’ nın transfer işlemlerini online olarak www.transferclk.com adresinden gerçekleştirebilirsiniz.

          Transfer CLK firması olarak mevkiinde bulunan tüm oteller ile pansiyonlara ulaşım hizmetinde aracı olmaktadır. 

 

Antalya Havalimanı Avsallar Hotel Transfer

Antalya’nın Alanya Bölgesinde bulunan Avsallar tatil merkezin’de bulunan Otellerin Listesi


Antalya Havalimanı Avsallar İncekum Beach Transfer

Antalya Havalimanı Avsallar Aska Bayview Resort Transfer

Antalya Havalimanı Avsallar Alara Star Hotel Transfer

Antalya Havalimanı Avsallar Miarosa İncekum West Resort Transfer

Antalya Havalimanı Avsallar Alara Hotel Transfer

Antalya Havalimanı Avsallar Alara Kum Hotel Transfer

Antalya Havalimanı Avsallar TT Hotels Pegasos Royal Transfer

Antalya Havalimanı Avsallar TT Hotels Pegasos Resort Transfer

Antalya Havalimanı Avsallar Annabella Diamond Hotel Transfer

Antalya Havalimanı Avsallar Anna Bella Park Transfer

Antalya Havalimanı Avsallar Top Hotel Transfer

Antalya Havalimanı Avsallar Wome Deluxe Transfer


Antalya Avsallar Bölgesinde Bulunan 5 yıldızlı Lüx Otellerin Listesi 

Bu Liste Dışında Olan Otellere'de Antalya Havalimanı Avsallar Otel Transfer Hizmetimiz Mevcuttur.

Antalya Havalimanı Avsallar


İncekum Beach  Transfer,

Aska Bayview Resort  Transfer,

Alara Star Hotel  Transfer,

Miarosa İncekum West Resort  Transfer,

Alara Hotel  Transfer,

Alara Kum Hotel  Transfer,

TT Hotels Pegasos Royal  Transfer,

TT Hotels Pegasos Resort  Transfer,

Annabella Diamond Hotel  Transfer,

Anna Bella Park  Transfer,

Top Hotel  Transfer,

Wome Deluxe  Transfer,