Antalya Havalimanı Çıralı Transfer

   ÇIRALI   

            Deniz Kaplumbağalarının ürediği yer olan, Kemer'e bağlı, muazzam bir kıyı şeridinde bulunan bir yerdir. Ülkemizde neredeyse en çok tercih edilen tatil beldesidir. Turizmin geliştiği son yıllarda burada birbirinden güzel ve konforlu konaklama yerleri vardır. Bazı hayvan ve doğa severler araştırmacılarla birlikte kaplumbağaların üreme döneminde gelir ve onları inceleyip gözlemlerler. Bunun dışında kafa dinlemek ve doğayla iç içe olmak istiyorsanız burası tercihlerinizin en başında yer almalıdır.  

Çıralı'ya Nasıl Ulaşırım? 

Uçak İle Ulaşım; Seyahat yöntemlerinden en kısa ve en konforlusudur. Özellikle yaz dönemi açıldığında, Antalya'ya sayısız uçak seferi düzenlenmektedir.  

Araba İle Ulaşım; Gelişen ve genişleyen yollarla birlikte araba ve otobüs yolculukları daha konforlu bir hal almıştır. Özellikle otobüs firmalarının imkanlarını genişletmesi bu yönden bir artı sağlamıştır.  özellikle yaz dönemlerinde Antalya'ya bilet bulmak oldukça zordur. Eğer kendi aracınız ile geliyorsanız, çeşitli yerleri gezerek çok rahatlıkla gelebilirsiniz.  

Antalya Havaalanından Çıralı'ya Ulaşım 

Yorucu bir yolculuğun ardından havaalanına indiğinizde hemen kalacağımız yere gitmek isteriz. Bunun için çeşitli otobüsler ve araçlar mevcuttur. Fakat bu araçlar çoğu zaman sıkışık ve yoğun olmaktadır. Bu yüzden size konforlu ve uygun fiyatlı Antalya VIP Transfer Araçlarından biri olan Transfer CLK firmamızı öneririz. Transfer CLK ile kısa zamanda istediğiniz yere avantajlı bir şekilde ulaştırma hizmetinden yararlanmış olacaksınız.  

Çıralı'da Nereleri Gezebilirim? 

                  Kemer'e bağlı olmasından ötürü öncelikle Kemer'i gidip gezebilirsiniz. Onun yanı sıra tarihi ve doğal güzelliği ile Olimpos'un ortasında yer alan Çıralı'da gezebileceğiniz çok yer mevcuttur. İşte o yerler... 

                      Olympos 

                  Birçok tarihi devri görmüş ve her zaman modern kalmaya çalışmış Akdeniz'in en işlek limanlarından biridir Olympos. Çeşitli devletlerin yaşadığı ve bazı krallıkların orda can verdiği bir yerdir. Özellikle tarih severle için mutlaka gidilmesi önerilen bu yerde bir çok tarihi olguyu bir arada görmenize olanak sağlar.  

                       Phaselis Antik Kenti 

                    Neredeyse Antik Kentler arasında en zengini olan bu yerde çıkartılan eserlerin çoğu Roma dönemine ait parçalardır. O dönemden izler taşıyan parçalar oldukça yoğundur. Bu kalıntıların içerisinde; liman, 20 sıralı tiyatro, Zeus Mabedi, kale duvarları gibi tarihin en önemli parçaları sayılabilecek olgular mevcuttur.  

                        Yanartaş 

                     Sonsuz ateşin kaynağı... tarihte hakkında bir çok rivayet bulunan, kimi zaman lanetli kimi zaman uğurlu sayılan bu yeri görmeden geçmeyin deriz. Döneminde belki idamları ile belki ibadetleri ile insanların bir anlam yüklediği bu yerde tarihi anları gözünüzde canlandırıp yaşamış olacaksınız. Ayrıca muazzam hava ve manzarası ile çok daha taze hissedeceksiniz. Sürekli yanması ile merak uyandıran bu yerde yapılan araştırmalara göre bir doğalgaz kaynağının dışa vurup havayla temas ederek sürekli yanmasından kaynaklanıyormuş.  

Çıralı'da Başka Ne Yapabilirim? 

                    Çeşitli tekne turlarına katılarak, maviliğin ve denizin keyfini sürebilir aynı zamanda dalış eğitimi alabilirsiniz. Kemer'e bağlı bir yer olduğundan Kemer'in merkezine inebilir ve oradaki tarihi yerlere ve milli parklara gidebilirsiniz.  

Çıralı'da Ne Yiyebilirim? 

                    Deniz kıyısında bir yer olması nedeniyle sürekli olarak taze balık çıkmaktadır. Denize sıfır olarak konumlanmış restoranlarda bu balık keyfi yapabilirsiniz. Ayrıca balığın yanında sunulan mezeleri tatmadan geçmeyin deriz. Kahvaltıda yapılan çeşitli yöresel lezzetleri ve oraya özgü turunç reçellerini tadabilirsiniz.  

Transfer CLK Nedir? 

                     Antalya Havaalanında bulunan özel bir transfer firmasıdır. Sizin için en kolay ve uygun fiyatlı hizmeti sunmaktadır. İstersiniz sizi bulunduğunuz yerden alıp havaalanına getirebilir ya da havaalanından kalacağınız yere kadar götürebilme imkanı sağlar. Titizliği, müşteriye olan saygısı ve sevgisiyle ön plana çıkan Transfer CLK en çok tercih edilen firmaların başında gelir. Daha fazla bilgiye ulaşmak için ve online rezervasyon için www.transferclk.com internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.  

 

Antalya Havalimanı Çıralı