Antalya Havalimanı Demre Transfer

 Demre

Tarih ve Doğa İç İçe 

Yerli ve yabancı turistlerin yaz tatilleri için ideal olarak gördükleri ve ilk sırada tercih ettikleri Antalya her yıl milyonlarca ziyaretçi ile kucaklaşmaktadır. Çoğu kişi bilinen ile merkezi veya turistik ilçeleri seçerken ayrıntıları gözden kaçırırlar, oysaki küçük belde ve mahallelerinden birisi olan Demre’de hem tarihi hem de doğayı el ele olarak bulabilirsiniz. Çoğu kişi ulaşım sıkıntısı yüzünden bu şirin yerlere gitmeyi düşünmez ancak artık firmamız sayesinde ekonomik fiyatlar ile kalacağınız otele kadar size rahat bir yolculuk sağlayacak transfer firmamız sayesinde hayalinizdeki tatil beldesine ulaşabilirsiniz. Tatil yaparken bulunduğunuz yerlerdeki yiyecek ve içecek mekânları ile eğlence yerleri aynı zamanda tarihi ve doğal güzelliklerini de gezip görmek istenilir. İşte Demre’de aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir beldedir, Antalya’nın genelinde rastladığımız şiş köfte ve piyaz eşliğinde yayık ayranına hiç kimse hayır demez ancak Demre’de ne yenir? Biraz bakalım;

Nerede? Ne Yenir?

Turfanda sebzeciliğin meşhur olduğu bu mahallede hemen her mevsim sebze ve meyve bulabilmeniz mümkündür, özellikle biber üretimi ile meşhur olan bu şirin beldede hemen her yerde rastlayabileceğiniz ayaküstü gözleme ayran ikilisi yenilebilecek mekânlar ile kafa dinleyip stres atabileceğiniz çay bahçeleri de mevcuttur. Özellikle Finike portakalından yapılan taze sıkılmış meyve sularını veya yayık ayranlarını denemelisiniz.

Demre’de Gezilecek Yerler

Demre’de nereye gidilir? Diye soracak olursanız tarihi ve doğal dokusu ile turistik bir belde olsa da genelde günübirlik uğramalara rastlanır. Noel babanın kalesi olarak bilinen Demre her ne kadar yabancı turistlerin ilgi odağı olsa da yerli turist sayıları da azımsanmayacak niteliktedir. Ayrıca ilçe yer alan tarihi St. Nikolaus kilise müzesi ve gerçek olduğuna inanılan Noel baba heykeli de bütün ilgiyi üstüne çekmeyi başarmıştır. Bunun yanı sıra tekne turları sayesinde turkuaz renkli ve dingin denizin tadını dilediğiniz şekilde çıkarabilmenizde mümkün. Tekneleri günlük kiralayabileceğiniz gibi gruplu turlar halinde de dolaşabilmeniz mümkün ki bazılarında gece konaklama ve sabah kahvaltı eşliğinde balıkçılık deneyimi de yaşayabilirsiniz.

Kekova körfezi çıkışına yakın konumu ile Demre bahar aylarında bir başka güzel olur limon ve portakal çiçeklerinin kokusu ile insanı büyülerken Likya medeniyetinin kalıntıları ile de tarih severleri kendine hayran bırakıyor. Çok şaşırtıcı bir akustiğe sahip sahne altı tünelleri de görülmeye değer güzellikleri arasında yer almaktadır. Antalya’nın gözde tatil beldelerinden Finike ve Kaş’a oldukça yakın olan Demre’ye ulaşımda aslında oldukça kolaydır, eğer merkezden bu şirin beldeye nasıl gelebileceğinizi düşünüyorsanız aklınızda tereddütlere yer vermeden köklü bir transfer firması olarak bizler sizin yanınızdayız. Sizleri tarih ve doğa ile sakin bir tatile rahatça kavuşturabilmek için bütün imkânlarımızı seferber etmekteyiz amacımız kusursuz hizmet.

Demre’de gidilebilecek yerler

Demre’de gidilebilecek yerler arasında olmazsa olmazlardan Simena turundan bahsetmeden de geçmeyelim. Tahmin edebildiğiniz gibi bu tur tekneler ile yapılıyor ve Simena, Batık şehir, Üçağız ve Tersane gibi birbirinden güzel koy ve kıyılara uğruyorsunuz. Buradan kaleye tırmanabilir, lahitleri gezebilir, muhteşem doğanın fotoğrafları ile gezinin ölümsüz kılabilirsiniz. Ayrıca Simena’dan ayrılmadan önce yerel halkın el ürünleri ile bezeli tezgâhlarından sevdiklerinize hediyelikler alabilirsiniz. Bu kadar gezintiden sonra yorulduğunuzda sahil kıyısındaki kefelerde soluklanabilir veya muhteşem kıyılarında yüzerek dinlenebilirsiniz. Demre deve güreşleri festivali sırasında orada bulunursanız eğer izlemeye kalmanızı tavsiye ederiz, demircilik gibi unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını ve ürünlerini de bu festival sırasında bulabilmeniz mümkündür. İklim olarak Akdeniz ikliminin görülmesi üzerine kış aylarında bile en fazla bir hafta soğuğun görüldüğü bu şirin beldeyi senenin dilediğiniz zamanında ziyaret edebilmeniz mümkündür. Sizlerde tatil ya da ziyaretleriniz için küçük yerleşim yerlerinden kalacak otelleriniz e kadar nasıl gideceğinizi düşünüyorsanız artık içiniz rahat bir şekilde Transfer CLK firmasını tercih edebilirsiniz. 0 müşteri memnuniyeti ve uzman kadrosu ile en güzel anlarınız için daima sizin yanınızda.

 

Antalya Havalimanı Demre