Antalya Havalimanı Finike Transfer

FİNİKE

Finike, Antalya ilinin sıcak ve en popüler ilçelerinden biridir. İklim olarak yazları daha çok sıcak geçse de, kışları biraz daha serindir. Bu sebepten dolayı, özellikle yaz tatilini seven aileler, bireyler için vazgeçilmez bir opsiyon olmuştur. Hem yurt içinden, hem de yurt dışından birçok turist sık sık ziyaret etmektedir. Yalnızca yaz tatilinizi geçirmek için değil, Finike'deki güzellikleri görebilmek için de tatilinizi burada gerçekleştirmenizi tavsiye ederim.

Antalya Finike’ye Nasıl Ulaşılır?

Kendi şehrinizden otobüs ile ya da kendi aracınız ile birlikte Antalya’ya, oradan da Finike’ye geçebilirsiniz. Antalya’ya geldiğinizde, Finike’ye doğru giden birçok otobüsün olduğunu göreceksiniz. Aracınızla ya da otobüslerden biriyle devam edebilir, Finike’ye ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Antalya’nın içinden ya da farklı şehirlerden, direkt Finike’ye giden otobüsler de mevcuttur. Özellikle de yaz döneminde sık sık tercih edilen bir şehirde bulunduğundan dolayı birçok sefer bulabilirsiniz.  

Antalya Havalimanından Finike’ye Ulaşım

Finike’ye gidebilmek için hava yollarını tercih edebilirsiniz. Ankara, İzmir ya da İstanbul gibi şehirlerden uçağa bindiğiniz zaman yaklaşık olarak 1 saat 15 dakika içerisinde  Antalya Havalimanına ulaşmış olursunuz. Finike- Antalya arası 141 km’dir. Havalimanına geldikten sonra  Transfer CLK’nın sizlere sunmuş olduğu VIP araçları ile yine 1 saat 45 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz. Taksi ya da uber tercih etmenizi tavsiye etmiyoruz çünkü yolları bilmediğinizden dolayı çok daha uzun yolları tercih edebilirler ve bu da size daha masraflı bir tatil imkanı sunar. Bu sebepten, rahatlık ve konforundan yüzde yüz emin olabileceğiniz ve memnun kalacağınız Transfer CLK firmamızı tercih etmenizi tavsiye ederiz.

 

Finike’de Ne Yiyebilirim?

Deniz Ürünleri

Akdeniz demek, sonsuz bir deniz ürünleri de demektir. Karidesinden somona, levreğinden barbununa kadar birçok balık türünü bulabilirsiniz. Yalnızca Finike için değil, Akdeniz’e tatile geliyorsanız mutlaka ve mutlaka deniz ürünleri yemeğe özen gösterin. Hem çok sağlıklılar, hem de kendi yaşadığınız şehirde bu kadar taze ve lezzetli balıkları bulamayabilirsiniz. Burada yediğiniz balığın tadı size çok daha lezzetli ve dolu dolu gelecektir.

 

Akdenize Özgü Lezzetler

Her yörenin ve her bölgenin mutlaka kendine has lezzetleri vardır. Finike de genellikle balık türü olsa da, Akdeniz’e özgü başka lezzetler de bulabilirsiniz. Alakasız gelse de hamur işi, çeşitli ve renk salatalar da bunlara dahildir.

 

Finike’de Görülmesi Gereken Yerler

Suluin Mağarası 

Suluin, Finike'ye gelen herkesin görmesi gereken bir güzelliğe sahiptir. Burası, her mağara gibi çok eskidir fakat kıyaslanacak olursa diğerlerinden daha da uzun yıllara dayanan bir geçmişi vardır. İçerisinde, günlük hayatınızda ya da gezdiğiniz yerlerde bile karşınıza sık çıkamayacak kalıntılar bulundurmaktadır. Tek dezavantajı, yalnızca profesyonel kişiler buradaki travertenleri görebilirler. Su ile buluşamasanızda, sizin için eşsiz bir deneyim olacaktır. Eğer değilseniz, dalış yapamayacak olsanız bile bu güzelliği görmenizi mutlaka tavsiye ederim.

Arykanda Antik Kenti

Antik Kenti, dağların yamaçlarına yerleşmiş olan bu antik kent, bir açık hava müzesi görünümündedir. İsmi, birçok yerde Arykanda Örenyeri olarak da geçer. Bu antik kentin diğerlerinden ayırt edilebilen en belirgin özelliği içerisinde bulundurduğu tarihi dokulardır. Bu antik kenti tatiliniz sırasında mutlaka ziyaret etmelisiniz. Göreceğiniz bir çok detay olduğunu ve gerçekten doğayla antik kentin muhteşem uyumunu yakaladığınızı fark edeceksiniz.

Gagai Antik Kenti

Gagai Antik Kenti, diğer antik kentlerine göre daha gizemli kalmış bir yerdir. Bu antik kentte  ne yazık ki arkeolojik kazılar pek yapılmamıştır. Mekanın önemsiz olduğundan değil, diğer gezip görülecek yerlere göre biraz daha bilinmemiş olmasından kaynaklanır. Bunu kendiniz için bir avantaja dönüştürebilir, pek keşfedilmeyen Gagai Antik Kenti'ni ilk keşfedenlerden biri olmak isterseniz mutlaka ziyaret etmelisiniz. Belki de siz yeni kalıntılar bulacak, bir kaç tanesine anlam katabilecek olan şanslı kişilerden biri olabilirsiniz.

Antalya Havalimanı Finike