Antalya Havalimanı Kalkan Transfer

Akdeniz'de Doğallığı Arıyorsanız Kaş Kalkan'a Buyurun

Yaz tatillerinin vazgeçilmez isimlerinden Antalya iline bağlı Kaş İlçesinde yer alan Kalkan Mahallesi doğallığı arayan tatilciler için birebirdir. Son dönemlerde adını kiralık villa turizmi ile duyuran mahallede en büyük avantaj manzarası ve tabi ki coğrafi konumdan aldığı olumlu nasibidir. Otelleri ile birlikte ailecek ya da arkadaşlarınız ile rahatça vakit geçirebileceğiniz ve harika manzarası ile birlikte dünyaca ünlü Kalkan’da masmavi denizin tadını çıkartabilirsiniz. Ancak Antalya merkeze biraz uzak kalmasından dolayı kişilerin çekimser olarak baktığı Kalkan’a artık ulaşım hizmetiniz bizimle hem ekonomik hem de rahat olarak sağlanacaktır. Peki, biz kimiz bizler tecrübe ve deneyime sahip Transfer CLK firmasıyız. Bizim için mesafeler değil müşterilerimizin memnuniyeti önemlidir Antalya havalimanın dilediğiniz ilçe ve mahalleye hatta bütün otellere aracı olarak taşıma hizmeti vermekteyiz. Bizlere www.transferclk.com adresinden online destek olarak 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

Kalkan'da Gidebileceğiniz Yerler

Peki, Kalkan’da nerelere gidilir, neler yapılır veya damak zevkleri nasıl detaylı olarak yakından bakalım. Doğallığı ve mavi bayraklı plajlarından bahsetmiştik ama aynı zamanda dünyanın en büyük plajı olan Patara plajına sahip olduğundan bahsetmedik. Doğal güzelliği ve dingin denizi ile birlikte tarihi dokuya da sahip bu şirin mahalle ve çevresinde yaklaşık 3000 yıllık bir tarih olduğu bilinmektedir. Antalya’nın batı kısmında yer alan Kalkan’a gidebilmek için özellikle yaz aylarını beklemenize gerek yoktur çünkü Akdeniz iklimini tam anlamıyla hissedebileceğiniz bir yer olduğu için neredeyse yılın tüm zamana ziyarete açıktır. Patara plajı kalkana 7 km uzaklıkta olup tamı tamına 16 km uzunluğundandır altın sarısı kumlar ile turkuaz mavi denizi ile mutlaka görülmesi gereken yerlerin başındadır. Ayrıca konaklama seçenekleri de oldukça fazla bölgenin turistik olmasından dolayı apart otellerden pansiyonlara kadar bütçenize göre seçenekler yer alırken kalabalığı sevmeyenlerdenseniz villa kiralayarak da sakince tatilinizi geçirebilirsiniz.

Yapılabilecek Aktivite ve Eğlence

Kalkan’da neler yapılır sorusuna verilebilecek diğer cevap seçeneğimizde elbette tarihi dokusunu kapsamaktadır. Likya uygarlığının izlerini günümüze kadar taşıyan bu mahallede Islada, Apollonia, Xantos, İsinda ve Kyaenai antik kentleri yer alır. Ayrıca mavi mağara ve fosforlu mağarayı da gidilecek yerler listenize eklemeniz oldukça akıllıca olacaktır. Sakin bir tatil imkânı ile birlikte turizmin biraz daha canlı olduğu çevre il ve ilçelere de ziyaretlerde bulunabilmeniz mümkündür. 1,5 saat uzaklığında yer alan Ölüdeniz’e günübirlik geziler bile düzenleyebilirsiniz, bunların dışında Kalkan’ın merkezinde çeşitli tekne turları, su sporları ve yamaç paraşütü gibi farklı aktivitelere katılma imkânı da bulabilirsiniz. Tüm bunlar ile birlikte sadece Kalkan’da rastlayabileceğiniz eşsiz bir manzara zevki de yaşayabilirsiniz, konum itibari ile Antalya’nın güzel yerlerinde yer alan bir koy içerisinde olması size hem yeşili hem de maviyi iç içe sunmaktadır.
Her İstediğinizi Alabileceğiniz Bir Tatil

Her İstediğinizi Alabileceğiniz Bir Tatil

Hem balayı çiftleri için hem de mütevazı aile tatilleriniz için rahat edebileceğiniz bir tatil yeri arıyorsanız Kalkan tamda size göre. Peki, Kalkan’da neler yenir? Gece hayatı nasıldır gibi sorulara da cevaplarımızı hazır. Turistik bir yerleşim yeri olmasından ve dünyanın çeşitli yerlerinden misafirleri olmasından dolayı yemekler konusunda dünya mutfağı ile birlikte harika yöresel lezzetlerinde yer aldığı restoran ve lokantalar ile birlikte harika birde balık çeşitleri ve ızgara et menülerine sahiptir. Gece hayatı abartılı disko tarzından ziyade yemek eşliğinde jaz tarzı hafif müzikleri tercih edilmektedir. İşte tamda bu sebeple sakinliği ve dinginliği arayanların ideal tatil beldesi olmayı başarmıştır belki de. Bunun haricinde yılın bazı aylarında daha çok yaz başlangıcında Kalkan’da çeşitli festivallere rastlayabilmeniz de mümkündür. Kendi gelenekleri ile birlikte ziyaretçilerini de hitap eden festival ve etkinlikleri ile de kendi halinde sade güzelliğini yansıtmaktadır. Sizlerde tatil için bu beldeyi seçmeyi düşünüp ulaşım zorluğu var diye düşünüyorsanız sakın yanılmayın, sizi havalimanından gideceğiniz otelin veya villanın kapısına kadar konforlu araçlarımız ile transfer edebilecek ve rahat bir yolcuk yapmanızı sağlayacak firmamızı unutmayın.

 

Antalya Havalimanı Kalkan