Antalya Havalimanı Kaş Transfer

KAŞ   

                  Antalya iline bağlı en işlek turizm bölgelerinden olan tatil beldesidir. Doğal güzellikleri ve tarihi yerleri ile ön plana çıkan bu yer, dünyadan da olmak üzere özellikle yaz dönemlerinde turist akımına uğramaktadır. En temiz ve berrak plajlara sahip olan bu tatil beldesinde lüks oteller ve her şey dahil konaklama tesislerinin yanı sıra turunç bahçelerinin içinde aile sıcaklığında, minik, şirin pansiyonlar ve bungalovlarda kalabilirsiniz.  

Kaş'a Ulaşımı Nasıl Sağlarım? 

                      Son yıllarda gelişen yollar ve ulaşım süresini kısaltan tüneller ile kara yolu ulaşımını çok rahat ve konforlu bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Otobüs firmalarının kendini geliştirmesinden sonra otobüs yolculukları daha rahat ve hesaplı bir hal almıştır. Eğer kendi aracınız ile gidiyorsanız, yol üzerinde bulunan tesislerde yemek yiyebilir ve dinlenebilirsiniz. Ayrıca geçtiğiniz bölgelerin merkezlerine inerek gezip görmeye hemen başlayabilirsiniz. En kısa ulaşım aracı olarak bilinen uçakta özellikle yaz aylarında sayısız uçuş seferi düzenlenmesine rağmen bilet bulmak çok zor olabilir.  

                        Antalya'ya uçakla geldiyseniz, Antalya Havaalanından şehir merkezine ve tatil beldelerine ulaşımda birçok seçenek vardır. Taksiler, otobüsler, metrolar bu seçenekler arasındadır. Yorucu bir uçak yolculuğunun ardından en hızlı ve en hesaplı bir şekilde kalacağınız yere varmak istiyorsanız, Antalya Havalimanında bulunan VIP transfer araçlarından yararlanabilirsiniz. Bunlardan en hesaplısı ve önceliği müşteri memnuniyeti olan Transfer CLK firmasını öneriyoruz. Transfer CLK, 2006 yılında kurulmuş olan VIP transfer şirketidir. Ulaşmak istediğiniz yere sizi en konforlu bir şekilde ulaştıran Transfer CLK, günün her saatti hizmet vermektedir.  

Kaş'ta Nereleri Gezebilirim? 

                           Antiphellos Antik Kenti; Asırlardır neredeyse tüm tarihi devirlere ev sahipliği yapmış bu yerde pek çok döneme ait eserler ve kalıntılar bulabilirsiniz. İçerisinde gezerken, adeta o dönemlerde yaşıyormuş gibi hissedip tarihi devirlere şahitlik edeceksiniz. Tarihi seviyorsanız ve ilginiz varsa mutlaka gitmeniz ve görmeniz gereken bir Antik Kenttir.  

                              Kaputaş Plajı; Eşsiz ve ucu görünmeyen maviliğin içinde kaybolacaksınız. Kafa dinlemek ve deniz keyfi yapmak istiyorsanız mutlaka gitmeniz gereken bir yerdir. İncecik kumunda ve şeffaf sularında huzur bulacağınız ve tatilinizde büyük bir iz bırakacak olan bu yerden hiç gitmek istemeyeceksiniz.  

                               Kekova Batık Kent; Tarihi bir güzellik olan Kekova Batık Kent tekne turu ile görebileceğiniz tarihi bir alandır. Muazzam manzarasıyla, tekne ile tarihi yerleri gezerken birçok hayale kapılacak ve tarihi anlara şahit olacaksınız.  

Kaş'ta Başka Ne Yapabilirim? 

                                Tarihi yerleri gezmek ve plajlarda deniz keyfi yapmak çok güzel aktiviteler olsa da Kaş'ta yapılacak daha bir sürü şey vardır. Öncelikle tekne turlarına katılıp, denizin ortasında rahatlayabilir ayrıca dilerseniz dalış eğitimi alıp maviliğin derinliklerine dalabilirsiniz. Çeşitli Acentalar tarafından düzenlenen Jeep ve ATV safarilerine katılarak tatilinize ayrı bir heyecan ve macera ekleyebilirsiniz. Planlanan doğa yürüyüşlerine katılabilir çeşitli doğa sporları yaparak doğanın tadını çıkartabilirsiniz. Su sporlarının yapıldığı özel bölgelere giderek eğlenceli vakit geçirebilir ve yarışmalara katılabilirsiniz.  

Kaş'ta Ne Yiyebilirim? 

                                     Akdeniz'in muhteşem iklimiyle birleşen mavi sularından çıkan taptaze balıklarla, balığa doyacaksınız. Deniz kenarına dizilmiş birbirinden güzel restoranlarda balık zevkine doyabilir ayrıca doğa ve yöresel lezzetlerle birleşmiş mezelerini tadabilirsiniz. Kahvaltıda ya da atıştırmalıklarda, orada en çok bulunan portakal ve diğer turunç reçellerini tadabilirsiniz. Her sokakta ve her pazarda bulunan gözlemecilerde birden fazla çeşitte gözlemeler yiyebilirsiniz. Özellikle de en meşhur olanı otlu gözlemedir. Akdeniz'in ikliminde yetişmiş çok özel otlarla hazırlanan bu gözlemeyi denemeden geçmeyin deriz. Yetişen birçok ottan yapılan yemekleri v salataları tatmadan geçmek olmaz.  

 

Antalya Havalimanı Kaş