Antalya Havalimanı Kumluca Transfer

KUMLUCA 

              Tarihi ve doğal güzellikleri ile ünlü Kumluca, Antalya'ya bağlı bir ilçedir. Son zamanlarda turizmi gelişmesiyle önem kazanan bu yer. Akdeniz'in önemli tatil beldeleri arasında yerinin alır. Boyunca uzanan plajları, tarihi yerleri ve doğal güzellikleri ile insanı hayrete düşüren bu yere sadece ülkemizden değil artık dünyadan da turist gelmektedir.  

Kumluca'ya Ulaşım 

               Kumluca'ya ulaşımın birçok yolu vardır. Öncelikle otobüs ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Özellikle yaz dönemlerinde sayısız sefer düzenlenmesine rağmen bilet bulmak çok zor olabilir. Fakat gelişen yollar ve yolların kısalması için yapılan köprüler ve tüneller sayesinde rahat ve konforlu bir yolculuk geçirebilirsiniz. Eğer kendi aracınız ile geliyorsanız, yol üstünde bulunan tesislerde dinlenebilir ve yemek yiyebilirsiniz. En kısa ulaşım aracı olarak bilinen uçakla rahat ve konforlu bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Yaz dönemi olduğunda uçak bileti bulmak da zorlaşabiliyor.  

Antalya Havalimanın'dan Kumluca'ya Nasıl Ulaşım Sağlarım 

                     Uçak kısa ve konforlu görünse de aslında her yolculuk gibi oda yorucudur. Uçaktan indiğimizde hemen konaklayacağımız yere gitmek isteriz. Bunun için birçok ulaşım imkanı havaalanında mevcuttur. Taksiler, belediye otobüsleri ya da özel otobüsler bunlardan sadece birkaçıdır. Ayrıca sizi avantajlı bir şekilde götürebilecek olan VIP transfer firmaları da havaalanında bulunmaktadır. Transfer CLK, VIP transfer şirketidir. Antalya Havalimanında hizmet veren Transfer CLK sizi konaklamak istediğiniz yere en hızlı ve ne avantajlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar. En önemli önceliği müşteri memnuniyeti olan bu transfer firması günün her saatinde size kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Ayrıca online rezervasyon ile daha çok avantaja sahip olacağınız bu firmaya www.transferclk.com sayfasından ulaşabilir ve ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.  

Kumluca'da Nereleri Gezebilirim? 

                  Bu tarihi ve doğal güzelliklerin olduğu yerde birçok gezilecek yer vardır. Buraya gelmişken mutlaka gitmeniz ve görmeniz gereken yerler; 

Rhodiapolis Antik Kenti 

Neredeyse tüm tarihi devirlerden izler taşıyan bu Antik Kentte tüm tarihi anlara şahitlik edecek ve buradan gitmek istemeyeceksiniz. Tarihe ilgisi olanlar ve görmek isteyenler için mutlaka gidilmesi gereken bir yerdir. İçinde birçok anıt ve mezar bulunduran özellikle Likya ve Roma dönemine ait kalıntıları ile ünlü olan bu yerde tarihi içinize çekeceksiniz.  

Korydalla Antik Kenti  

  İlçenin güney kısmında yer alan bu tarihi yer yaklaşık 2 km uzunluğundadır. Roma döneminde yaşanmış bir şehir olan bu yer, Bizanslılar döneminde ciddi bir gelişme politikası izlemiştir. Altın ve gümüş kilise eşyalarıyla ünlü olan bu yerde ki bazı tarihi kalıntılar ve eserler yurt dışına kaçırılmıştır. Mutlaka görülmesi gereken tarihi anlara şahitlik edebileceğiniz bir Antik Kenttir.               

Kumluca'da Ne Yiyebilirim? 

                 Denizin kıyısına sıralanmış restoranlarda balığın tadına varabilir ayrıca doğal lezzetlerle hazırlanmış mezelerin tadına bakabilirsiniz. Kahvaltıda ya da atıştırmalıklarda özel otlarla hazırlanan gözlemeleri tadabilir öğle yemeğinizde zeytinyağı ile hazırlanmış yöresel lezzetlerin keyfini çıkartabilirsiniz. Akdeniz'e gitmişken turunç yemeden olmaz. Özel olarak yapılmış turunç reçellerini tatmadan Kumluca'dan gitmeyin.  

Kumluca'da Başka Neler Yapabilirim? 

                 Gezmek ve tarihi yerler görmek çok güzel bir etkinlik olsa da bu cennet diyarında yapılacak daha birçok aktivite mevcuttur. Öncelikle tekne turlarına katılarak maviliğin ortasında deniz keyfi yapabilir ve aynı zamanda dilerseniz dalış dersleri ile tatilinize ayrı bir eğlence katabilirsiniz. Çeşitli firmalar tarafından düzenlenen safari turlarına katılarak hem doğanın tadına varabilir ve ayrı bir heyecan yaşayabilirsiniz. Doğa sporlarına ilginiz varsa düzenlenen doğa aktivitelerine katılabilir, tabiat ile baş başa kalabilirsiniz. Doğa yürüyüşlerine katılabilir ayrıca su sporları aktivitelerine katılabilirsiniz.  

 

Antalya Havalimanı Kumluca