Antalya Havalimanı Mahmutlar Transfer

MAHMUTLAR

          Mahmutlar; Antalya’nın Alanya ilçesine bağlı bir mahalledir. Mahalle deyince biraz küçük bir yerleşke düşünülse de gezilecek ve tatil yapılacak uygun bir ortama sahiptir. Antalya’ya ile Alanya arası mesafe 136 kilometredir. Alanya ile Mahmutlar arası mesafe ise 12 kilometredir.

          Mahmutlar güncel nüfusu 33 Bin olan bir mahalledir. Alanya’ya bağlı bir yerleşkedir. Antalya turizminden etkilenerek tatil yapılacaklar listesinde yer almaktadır. Turizmi, tarihi itibari ile rağbet gören yerler arasında gelmektedir.

          ANTALYA HAVALİMANINDAN ULAŞIM

          Antalya havalimanına ulaştığınız takdir de buradan Antalya’nın diğer bölgelerine geçişi kolaylaştıran Transfer CLK firması ile ulaşımı sağlayabilirsiniz. Transfer CLK firmasının tek vasıta ile istediğiniz bölgeye gitmek çok kolay bir şekilde gerçekleşecek. Transfer CLK firması sayesinde bir taksi rahatlığı ile daha uygun fiyata ulaşım sağmanız mümkün. Aynı zamanda rezervasyon yaptırarak işleminizi garantiye almak da bir başka avantajları arasında yer alıyor.

          Antalya havalimanından Transfer CLK firması ile Mahmutlar ilçesine 2 saat 15 dakika gibi bir sürede ulaşımı sağlayabilirsiniz.

          MAHMUTLAR TARİHİ YERLER

          Mahmutlar beldesi tatil ve gezilecek yerler arasında geliyor. Antalya turizm merkezi olması nedeniyle yazları oldukça kalabalık bir bölge haline geliyor. Tatil seçimini Antalya’nın hem turizmi hem tarihi bölgelerinden yararlanarak tatil yapmak isteyenlerin seçimi Mahmutlar oluyor. Antalya ve Alanya’ya nazaran daha sakin olan ve tarihi ile büyüleyen yerleşkeyi tercih etmek oldukça avantajlı oluyor. Hem Akdeniz ikliminden yararlanarak hem de sükun içinde gezip tarihe tanıklık etmek mümkün oluyor.

          Antalya antik kentleri ile meşhur ve tarihi bir alan olmasının avantajını Mahmutlarda sağlıyor. İki antik kente ev sahipliği yapan bölge de gezilecekler ve görülmesi gereken yerler listesinde yer alıyor. Leartes ve Naula antik kentleri sizleri bıraktığı izler ile Roma dönemine götürüyor.

          LEARTES ANTİK KENTİ

          İmparator Claudius zamanından kalma bir kenttir. Toros dağlarının eteklerinde kurulu Dim vadisi ile kesişim noktasındadır. Helenistik dönem şehirlerinde bulunan sarnıç, tiyatro, hamam, Apollon’a adanmış tapınak ve agora bulunmaktadır. Savunma stratejisi düşünülerek 850 metre yüksekte dağa kurulmuştur.

          NAULA ANTİK KENTİ

          Bölgenin merkezinde bulunan bu kent deformasyona uğramıştır. Bölgenin merkezi konumunda bulunması kolay ulaşımı sağlasa da antik kentin korunmasına fırsat vermemiştir. Bu alanda muz bahçeleri oldukça meşhurdur. Cavistar tapınağı, Bizans dönemine ait tiyatro, vahşi hayvanların kapatıldığı çukurlar, gözetleme kuleleri ve sütunlu cadde görülecek yapılar arasında yer alıyor.        

          ETKİNLİKLER

          Mahmutlar Turizm Festivali ile organize edilen proje Alanya Mahmutlar beldesinin tanıtımını yaparak tatil bölgesi olarak yaygınlaşmasını amaç edinmiştir. Festival kapsamında Gödre, Çayarası, Keşbelen, Cindi ve Gökbel yaylalarına tur düzenlemekte. Sıcak havalardan bunalan misafirlerine de yaylalarda serin bir esinti almalarını sağlamaktadır.

          BÖLGESEL AVANTAJLARI

          Akdeniz kıyısında yer alan bu bölgede 5 kilometrelik bir sahil bulunmaktadır. Ayrıca çok kalabalık olmamasının avantajı olarak sakin ve deniz ile iç içe bir tatil geçirmek mümkün oluyor. Aynı zamanda bölge de meşhur olan muz ve portakal ağaçları da hem görsel olarak hitap etmekte hem de dalından muz yemenize olanak sağlamaktadır.

          KONAKLAMA

          50 konaklama tesisi bulunan belde de 8 bin yatak kapasitesi mevcut. Konaklama işletmeleri de kalabalık bir bölge olmadığı için oldukça içten ve yardımsever bir hizmet veriyorlar. Buraya tatil ve gezip – görme amacıyla gelerek sakin ve huzurlu ortamı nedeniyle yeni yaşam bölgesi olmasını sağlayanlar oldukça fazla. Bölgede 5 bin kadar yabancı ancak yerleşerek yerlisi olanlar mevcut. İsveçliler, Almanlar, Hollandalılar yerleşen milletler arasında yer alıyor.

          TRANSFER CLK

          Transfer CLK ile otelden havalimanına, havalimanından otele kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Günün her saatinde transfer hizmetiniz karşılayan TRANSFER CLK ile online olarak transfer işlemlerinizi www.transferclk.com adresinden de yapabilirsiniz.

Antalya Mahmutlar Bölgesinde Bulunan 5 yıldızlı Lüx Otellerin Listesi 

Bu Liste Dışında Olan Otellere'de Antalya Havalimanı Mahmutlar Otel Transfer Hizmetimiz Mevcuttur.

Antalya Havalimanı Mahmutlar


Dolphin Family Hotel Alanya  Transfer,

Katya Hotel  Transfer,

Asia Beach Resort & Spa Hotel  Transfer,

Türkmen Hotel  Transfer,

Club Bayar Beach Hotel  Transfer,

Sunprime C-lounge Hotel  Transfer,

Europa Beach Hotel  Transfer,

Antique Roman Palace Hotel  Transfer,

Sarıtaş Hotel  Transfer,

Grand Astor Hotel  Transfer,

Grand Uysal  Apart Hotel  Transfer,

Alper Bey Hotel  Transfer,

Grand Kaptan Hotel  Transfer,

Angel Beach Hotel Alanya  Transfer,

Otel 1461  Transfer,

Diamond Hill Resort Hotel  Transfer,

Bora Bora Butik Otel  Transfer,

Best Alanya Hotel  Transfer,

Dim Suite Hotel  Transfer,

Şevki Bey Hotel  Transfer,

Fortune Delta Resort  Transfer,

Green Garden Apart  Transfer,

La Vella Hotel  Transfer,

Blue Diamond Alya Hotel Alanya  Transfer,

Monte Carlo Hotel Alanya  Transfer,

Krizantem Hotel  Transfer,

Oba Star Hotel  Transfer,

Pekcan Hotel  Transfer,

Avena Resort & Spa Hotel  Transfer,

Dedebey Apart  Transfer,

Boreas Suite Apart Hotel  Transfer,

Blue Wave Hotel  Transfer,

Acar Hotel  Transfer,

Mesut Hotel  Transfer,

Grand Atilla Hotel  Transfer,

Taksim International Hotel Obaköy  Transfer,

Antique Roman Palace  Transfer,

Emir Fosse Beach Hotel  Transfer,

Anık Apart Hotel  Transfer,

Mitos Apart & Hotel Alanya  Transfer,

Bella Bravo Suit Hotel  Transfer,

Moonlight Hotel  Transfer,

Risus Suit Hotel  Transfer,

Artemis Princess Hotel  Transfer,

Sea Sight Hotel  Transfer,

White Gold Hotel & Spa  Transfer,