Antalya Havalimanı Manavgat Transfer

MANAVGAT 

        İsminin anlamı, soylu ve çok ırklı yer olan Manavgat, 1960 yılından itibaren gelişen turizm ile sadece ülkemizde değil tüm dünyadan ziyaretçisi olan bir tatil beldesidir. Asırlardır neredeyse tüm tarihi medeniyetlere ev sahipliği yapmış bu yer hem tarihi çevresi açısından hem de tarihi doğal oluşumları ile ün salmıştır. Hayatınızda bir kere mutlaka gidip görmeniz gerekenler listesine giren Manavgat, tatil sürecinizi hep heyecanlı hem de dinlendirici kılacaktır.  

Manavgat'a Ulaşım 

          Araba - Otobüs İle Ulaşım; Eğer kendi kişisel aracınız ile geliyorsanız, geliştirilen yollar ve yol zamanının kısalması ile konforlu ve eğlenceli bir yolculuk süreci geçirebilirsiniz. Manavgat'a gelirken yol üstünde bulunan dinlenme ve yemek tesislerine uğrayarak mola verebilir, geçtiğiniz şehirlerin merkezine giderek tatilinize direkt olarak başlayabilirsiniz. Otobüs ile geliyorsanız, son zamanlarda kendini çok geliştiren otobüs firmaları ile konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Otobüsler genelde merkezlerin dış tarafından gittiği için kendi arabanıza göre daha kısa zamanda ulaşabilirsiniz. Özellikle yaz dönemlerinde Manavgat gibi tatil beldelerine bilet bulmakta çok zorlanabilirsiniz. Büyük şehirlerden ortalama 9-10 saat gibi sürede buraya ulaşabilirsiniz.  

              Uçak İle Ulaşım; Uçak pahalı bir ulaşım aracı gibi görünse de aslında bazı zamanlarda çok uygun fiyatlı biletler bulunabilir. Özellikle çok kısa bir sürede ulaşım imkanı sağladığı için tatil zamanınızı daha verimli olarak kullanabilirsiniz. En kısa ve en konforlu ulaşım olarak bilinen uçakta yaz döneminde Antalya'ya sayısız uçak seferi düzenlenmektedir. Büyük şehirlerden ortalama 1- 1 buçuk saatte ulaşım imkanı sağlar. 

Antalya Havalimanın'dan Manavgat'a Ulaşım 

                   Uçaktan indiğimizde hemen gideceğimiz yere ulaşmak isteriz. Bunun için havalimanlarında çeşitli alternatifler vardır. Taksiler, otobüsler, metro istasyonu, transfer hizmetleri bunlardan bir kaçıdır. İstediğiniz yere hem hızlı, hem konforlu hem de avantajlı gitmek istiyorsanız Transfer CLK firmasını mutlaka tavsiye ederiz. Transfer CLK firması VIP araçları ile size havaalanından transfer hizmeti sunmaktadır. Günün her saatinde aktif olan bu firma sizi hızlı bir şekilde istediğiniz noktaya bırakacaktır.  

Manavgat'ta Nereleri Gezebilirim? 

Manavgat Şelalesi 

                   Doğal bir oluşum mucizesi... Manavgat Şelalesi birçok tarihi devire tanıklık yapmasına rağmen hale çok genç ve gürül gürül akan bir şelaledir. Buraya gittiğinizde, tabiatın hala canlı kaldığını hissedeceksiniz. Gürül gürül akan suyu seyrederken rahatlayabilirsiniz. Çevresinde bulunan cafe ve restoranlarda yemek yiyebilir, çevresinde olan oturma alanlarında dinlenebilirsiniz.  

Seleukeia Antin Kenti 

                     Birçok tarihi medeniyete ev sahipliği yapmış, neredeyse tüm devirlerden tarihi eşyalar bırakan bu yerde tarihin büyüsüne kapılmamak elde değil. Bir tarafı surla, üç tarafı yarla çevrili olan bu tarihi yerin tam ortasında da anıtsal kapı bulunmaktadır. Tüm dünyadan ziyaretçisi bulunan bu yere uğramadan geçmeyin.  

Oymapınar Gölü 

                        Doğaya çok düşkünseniz ve doğayla iç içe olmayı seviyorsanız mutlaka buraya uğramalısınız. Doğal güzelliklerin ve mucizelerin bir arada toplandığı bu yerde doğa ile baş başa kalıp kafa dinleyebilirsiniz ya da çeşitli doğa aktivitelerine katılarak tatilinize ayrı bir eğlence katabilirsiniz.  

Manavgat'ta Ne Yiyebilirim? 

                          Deniz kıyısında olmasından dolayı özellikle balık severlerin vazgeçemediği bir yerdir Manavgat. Akdeniz muhteşem iklimi sayesinde birçok balık çeşidi çıkartılan bu yerde balığın tadına doyacaksınız. Deniz kıyısında sırasıyla dizilmiş birbirinden güzel restoranlarda balık keyfini sürerken doğal lezzetlerle hazırlanmış mezeleri yemeden gitmek olmaz. Ayrıca kahvaltıda Akdeniz'in çok meşhur olan turunçlarını ve özellikle turunç reçellerini tatmanız tavsiye edilir.  

Manavgat'ta Başka Ne Yapabilirim? 

                           Tekne turlarına katılarak denizi ve maviliği iliklerine kadar hissedebilirsiniz. Ayrıca bu turlardan isterseniz alacağınız dalış eğitimleriyle birlikte denizin derinliklerindeki güzellikleri görebilirsiniz. Düzenlenmekte olan çeşitli safari etkinliklerine katılarak tatilinize macera katabilirsiniz. Ayrıca raftinge ilginiz varsa tam merkezine geldiniz demektir.  

Antalya Havalimanı Manavgat