Antalya Havalimanı Okurcalar Transfer

OKURCALAR 

               Antalya'nın Alanya ilçesine bağlı olan bu yerde ilk yerleşimin M.Ö 3000 yılında olduğu bilinmektedir. Asırlar ve devirler boyunca bir çok medeniyete ev sahipliği yapan Okurcalar, tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile ülkemizin dışında dünyadan bir çok ziyaretçi almaktadır. Son yıllarda gelişen turizm ile buraya gelen turist sayısının da arttığı gözlemlenmiştir. Her şey dahil ve lüks otellerin yanı sıra aile sıcaklığında, temiz, şirin pansiyonlarda da konaklayabilirsiniz. Tarihe ve doğal güzelliklere ilginiz varsa mutlaka gelip görmeniz gereken bir yerdir.  

Alanya Okurcalar'a Ulaşım 

                  Otobüs - Araba İle Ulaşım; Gelişen yollar sayesinde eskiye göre daha hızlı ve konforlu bir şekilde kara ulaşımı sağlanabilir. Otobüs firmalarının gelişmesiyle de otobüs yolculuklarına olan ilgi artmış bulunmaktadır. Büyük şehirlerden ortalama 9 –10 saatte Antalya'ya ulaşabilirsiniz. Eğer kendi aracınızla geliyor iseniz, çevrede bulunan tesislerde dinlenebilir, geçtiğiniz şehirlerin merkezlerine inerek tatilinize hemen başlayabilirsiniz.  

                    Uçak İle Ulaşım; En kısa ve en rahat olan ulaşım aracıdır. Yolculuğun kısa olmasının avantajı ile tatil zamanınızı daha verimli geçirebilirsiniz. Özellikle yaz dönemlerinde Antalya'ya sayısız sefer düzenlenmesine rağmen bilet bulmak oldukça zordur. Büyük şehirlerden yaklaşık 1 - 1 buçuk saatte ulaşabilirsiniz.  

Antalya Havalimanından Okurcalar'a Nasıl Ulaşırım? 

                      Yorucu bir uçak yolculuğunun ardından hemen konaklayacağımız yere varmak isteriz. Bunun için havalimanlarında birçok seçenek mevcuttur. Bunlar arasından en avantajlı tercih transfer firmalarıdır. Transfer CLK firması Antalya Havaalanında bulunan VIP transfer firmasıdır. En önemli önceliği müşteri memnuniyeti olan bu firma, günün her saati ulaşım hizmeti sunmaktadır.  

Okurcalar'da Nereleri Gezebilirim? 

                          Plajları ve doğal güzellikleri ile ünlü olan bu yerde ki en önemli tarihi eser Kızıl Kuledir.  Kızıl Kule, Alaadin Keykubat tarafından yaptırılan bu kule tersanelerin korunması amacıyla inşa ettirilmiştir. Üst taraflarında o döneme ait mermerleri görebilir. Alt kısmında Selçuklulara ait olan silahları ve dönem eşyalarını görebilirsiniz. Tarihi anlara şahitlik edeceğiniz bu yere üst taraflarında pişmiş kızıl tuğlalar konulduğu için Kızıl Kule denmektedir. Bu koruma alanının neden kule özelliğini kazandığına gelecek olursak, inşaatı sırasında belirli bir yükseklikten sonrasına taş taşımanın zorlaşmasıyla birlikte tuğlaların taşınmasından dolayı kule özelliğini almıştır. Ayrıca buranın manzarasını es geçmeyin deriz. Mutlaka görülmesi gereken bu manzarada Antalya ayaklarınızın altındadır. 2. olarak plajlarıyla gündeme gelen bu yerde mavi bayraklı kumsallarında yürümeden, masmavi berrak denizine girmeden gitmenizi önermeyiz. Sıcacık kumlarla ve serin sularıyla size unutmaz bir deniz keyfi sunacak olan bu yerde su sporlarına ilginiz varsa bu sporu yapabilir ve çeşitli aktivitelere ve yarışmalara katılabilirsiniz.  

Okurcalar'da Ne Yiyebilirim? 

                          Deniz kıyısında olması ve Akdeniz'in muhteşem iklimiyle birleşmesi ile bir çok balık çeşidinin çıktığı bu yerde, denize sıfır olarak sıralamış restoranlarda leziz balıkların tadına doyabilir ayrıca doğa lezzetlerle hazırlanmış mezelerin tadına bakabilirsiniz. Akdeniz'de yetişen turunçgillerin tadına mutlaka bakmanız gerekmektedir. Ayrıca kahvaltıda turunç reçellerinin tadına bakabilirsiniz ve yöresel lezzetlerin keyfini çıkartabilirsiniz.  

Alanya Okurcalar'da Başka Ne Yapabilirim?  

                            Okurcalar daha çok kafa dinlemek ve rahatlamak isteyenlerin geldiği bir yerdir. Doğal güzellikleri ile ünlü olan Okurcalarda, doğa yürüyüşlerine katılabilir ve çeşitli doğa sporlarına ve aktivitelerine katılabilirsiniz. Sıklıkla düzenlenen tekne turlarına katılıp, çeşitli koylarda yüzebilirsiniz ya da teknede kalıp maviliğin tadını çıkartabilirsiniz. Ayrıca düzenlenen bu tekne turlarında isteğe bağlı olarak dalış eğitimi dersleri alabilir, denizin derinliklerini keşfedebilirsiniz. Çeşitli turlar ve firmalar tarafından düzenlenen safarilere katılarak tatilinize ayrı bir heyecan ve macera katabilirsiniz.  

 

Antalya Okurcalar Bölgesinde Bulunan 5 yıldızlı Lüx Otellerin Listesi 

Bu Liste Dışında Olan Otellere'de Antalya Havalimanı Okurcalar Otel Transfer Hizmetimiz Mevcuttur.

Antalya Havalimanı Okurcalar


Porto Azzuro Delta Hotel  Transfer,

Holiday Park Resort  Transfer,

Hotel Stella Beach  Transfer,

Kirman Sidera Luxury & Spa  Transfer,

Holiday Garden Resort  Transfer,

Meryan Hotel  Transfer,

Q Premium Resort Hotel  Transfer,

Concordia Celes Otel  Transfer,

Club Tropical Beach  Transfer,

Galeri Resort Hotel  Transfer,

Gypsophila Holiday Village  Transfer,

Delpin Deluxe Resort  Transfer,

Mukarnas Resort & Spa  Transfer,

Delpin Botanic Hotel  Transfer,

Delpin Botanic Platinium Hotel  Transfer,

Club Aqua Plaza  Transfer,

Justiniano Club Park Conti  Transfer,

Armoni Paradise Hotel  Transfer,

Club & Hotel Karaburun  Transfer,

Gardenia Beach Hotel  Transfer,

Granada Luxury Okurcalar  Transfer,

Lti Lycus Beach  Transfer,

Saphir Resort & Spa  Transfer,

Kirman Arycanda De Luxe Resort  Transfer,

Leodikya Resort Hotel  Transfer,

Sealife Buket Resort & Spa  Transfer,

Justiniano Club Alanya Beach  Transfer,

Justiniano Theodora  Transfer,

Justiniano Deluxe Theodora  Transfer,

Litore Resort Hotel & SPA  Transfer,

Laguna Beach Alya Resort & Spa  Transfer,

Oz Hotels Sui  Transfer,

Orange County Resort Hotel Alanya  Transfer,

Q Aventura Park Hotel  Transfer,

Water Planet Hotel ve Aquapark  Transfer,