Antalya Havalimanı Olympos Transfer

OLYMPOS 

                   Antik kentleriyle, doğal güzellikleri ve büyüleyici deniziyle birçok insanın gözdesi olan yer Antalya’da bulunmaktadır. Son yıllarda sadece ülkemizden değil dünyadan da sayısız turistin geldiği Olympos tam bir tarih ve doğa kentidir. Bir tarafa baktığınızda deniz, diğer tarafta tarih ve doğayla karşılaşırsınız. Çok sayıda portakal ağacı bulunan bu yerde, lüks ve her şey dahil otellerin yanı sıra portakal bahçelerinin içindeki pansiyonlarda ve bungalovlarda konaklayabilirsiniz. Hem sizin için daha hesaplı hem de aile sıcaklığını aratmayacak bir ortamdır. Doğa ile iç içe olmayı seviyorsanız bu konaklama türünü tercih etmenizi öneririz.  

Olympos'a Ulaşım 

                     Araba İle Ulaşım; Kişisel aracınız ile geliyorsanız geçtiğiniz yerlerin merkezlerine giderek oralardan gezmeye başlayabilir ve çeşitli kültürler öğrenebilirsiniz. Ayrıca yol üstünde bulunan tesislerde dinlenebilirsiniz. Son yıllarda gelişen yollar ve daha hızlı ulaşım için yapılan tüneller sayesinde daha hızlı ve konforlu bir yolculuk geçirebilirsiniz.  

                       Otobüs İle Ulaşım; Son yıllarda gelişen yollar ve daha rahat yolculuk için yapılan tüneller sayesinde daha rahat ve konforlu bir seyahat süreci geçirebilirsiniz. Özellikle yaz döneminin başlaması ile birlikte sayısız otobüs seferleri düzenlenmektedir. Buna rağmen bilet bulmak çok zor hale gelebilir. Büyük şehirlerden yaklaşık 9-10 saatlik bir yolculuk süreci vardır.  

                       Uçak İle Ulaşım; En kısa ve en rahat seyahat aracıdır. Son yıllarda gelişen uçak firmaları ile daha konforlu bir şekilde uçabilirsiniz. Özellikle yaz dönemlerinde sayısız uçuş seferi düzenlenmesine rağmen bilet bulmak oldukça zordur. Büyük şehirlerden ortalama 1 – 1 buçuk saate ulaşımı sağlarsınız.  

Antalya Havalimanın'dan Olympos'a Ulaşım 

                          Uçak kısa süreli bir yolculuk hizmeti sunsa da her yolculuk gibi o da yorucudur. Uçaktan indiğimizde ilk olarak konaklayacağımız yere gitmek isteriz. Bunun için birçok seçenek vardır. Taksiler, otobüsler, metrolar bunlardan bazılarıdır. Gideceğiniz yere hem hızlı hem de hesaplı gitmek istiyorsanız Transfer CLK firmasını öneriyoruz. Transfer CLK, Antalya Havalimanından belirli noktalara VIP transferleri gerçekleştirir. Yani sizi havaalanından ulaşmak istediğiniz yere kadar götürür hatta rezervasyon yaptırırsanız sizi kaldığınız yerden tekrar havalimanına götürür. 2006 yılında kurulan bu şirketin en önemli önceliği müşteri memnuniyetidir. Transfer CLK günün her saatti sizler için transfer hizmeti sağlar. Daha detaylı bilgi ve erken rezervasyon için www.transferclk.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.  

Olympos'ta Nereleri Gezebilirim 

                             Yanartaş; Tarihte hakkında birçok efsane ve Hikaye bulunan bu yerde çıkan ateş anlatılanlara göre hiçbir zaman sönmemiştir ve hala yanmaya devam ediyor. Eski zamanlarda, bazen lanetli sayılmış, bazen de kutsal bir yer olarak anılmıştır. Son yapılan araştırmalara göre, yerin altında doğalgaz kaynağının olduğu ve havayla temas edince sonsuz bir ateş kaynağı çıkardığı tespit edilmiştir. Buna rağmen kimi insanlar eskiden anlatılan hikayelere inanmaktadır. Olympos'a geldiyseniz mutlaka görmeniz gereken bir yerdir.  

                                Ceneviz Koyu; Tabiatın hala yaşadığını ve doğal mucizeleri gerçekleştirdiği bir yer olarak anılır. Yeşilin ve mavinin birleşmesiyle oluşan Ceneviz Koyu'ndan bir daha gitmek istemeyeceksiniz. Ağaçların ve tabiatın denizle buluştuğu bu yerde kafanızı dinleyecek, harika manzaranın tadını çıkarabileceksiniz.  

                                 Olympos Antik Kenti; Neredeyse tüm tarihi devirlerin burada yaşadığı ve birçok devirden kalıntılar barındıran tarih kokulu bir kent. Antik Kentin içine girdiğinizde adete o dönemde yaşıyormuşçasına anlara şahit olacak ve büyüleneceksiniz. Mitolojiden, Osmanlı'ya Roma'dan, Selçuklu Devleti'ne kadar birçok tarihi eser bulunduran bu yerde tarihi iliklerinize kadar hissedeceksiniz.  

Olympos'ta Başka Ne Yapabilirim?  

                                  Masmavi denizinin olduğu yerde tekne turlarına katılabilir, ayrı ayrı koylarda deniz keyfini çıkarabilirsiniz. Dilerseniz bu tekne turlarında dalış eğitimi alıp denizin derinliklerini keşfedebilirsiniz. Çeşitli Acenta’ların ya da firmaların düzenlediği safarilere katılarak tatilinize ayrı bir macera katabilirsiniz. Doğanın tam merkezi olan Olympos'ta doğa sporlarına ilginiz varsa onları yapabilir ve doğanın tadını çıkartabilirsiniz. Birbirinden güzel plajlarında deniz keyfi yapabilir ve sıcacık kumlarda rahatlayabilirsiniz.  

Olympos'ta Ne Yiyebilirim? 

                                       Denizin kıyısına sıralanmış birbirinden güzel restoranlarda balık keyfi yapabilir. Ayrıca doğal lezzetlerle hazırlanmış mezelerin tadına bakabilirsiniz. Kahvaltıda, çok meşhur olan portakal ve diğer turunç reçellerinin tadına bakabilirsiniz. Otlu gözlemelerin çok güzel olduğunu orada ki herkes bilir. Mutlaka tatmanız gereken değişik otlarla hazırlanmış bu yöresel lezzetten vazgeçemeyeceksiniz.  

 

Antalya Havalimanı Olympos