Antalya Havalimanı Payallar Transfer

PAYALLAR

Payallar, Antalya’nın Alanya ilçesinde bulunan bir bölgedir. 2012 yılında TBMM'de kabul gören 6360 sayılı kanun ile mahalle olmuştur. Mahalle olduktan sonraki tarihi çok eskiye dayanmamakla birlikte, öncesinde de Antalya için önemli bir kısımdadır. Özellikle yaz tatillerinde, yurt içinden ve yurt dışından olmak üzere birçok kişi Antalya’ya tatile gelir. Akdeniz olduğundan ötürü, tuzlu ve tatil yapmaya bir o kadar müsait bir iklimi vardır. Dilediğiniz kadar bronzlaşabilir, tatilinizin tadını çıkartabilirsiniz. Payallar, Antalya’nın en popüler tatil beldelerinden biri olmasa da aslında çok fazla talep gören bir yerdir. Turizm olarak ülkemize ciddi katkıları bulunan, özellikle yaz seyahatlerinde sık sık tercih edilen bir bölgemizdir.

 

Antalya Payallar’a Nasıl Ulaşılır?

Yaşadığınız şehirden otobüs ya da kendi aracınızla birlikte Antalya’ya, oradan da Payallar’a ulaşabilirsiniz. Antalya’ya geldiğinizde, gelen birçok turistin ve gezginin sık sık uğradığı Alanya için birçok otobüs vardır. Aracınızla o yönde devam edebilir, ya da bahsettiğim otobüsler ile ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Alanya, Payallar’a ulaşım için birçok şehir içi ulaşım hattı bulunmaktadır.

Antalya Havalimanından Payallar’a Ulaşım

Ankara, İzmir ya da İstanbul gibi şehirlerden uçağa binerseniz yaklaşık olarak 1 saat 15 dakika gibi bir süre içerisinde  Antalya Havalimanına ulaşmış olursunuz. Payallar, Antalya Merkez’e pek yakın sayılmaz. Yaklaşık 130 km kadar bir uzaklığı vardır. Bu sebepten, havalimanına geldikten sonraki yolculuğunuz da çok önemli olacaktır. Havalimanına geldikten sonra Transfer CLK'nın VIP araçları ile yine 1 saat 20 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz. Taksi ya da uber tercih etmektense Transfer CLK firmamızı tercih etmenizi tavsiye ederiz. 

Payallar’da Ne Yiyebilirim?

Balık

PayallarAkdeniz’de bulunduğundan ve Alanya’ya çok yakın olduğundan dilediğiniz türde balığı tüketebilirsiniz. Yat gezilerinde, safarilerde sizin için ayarlanmış olan yiyecekler mutlaka olacaktır fakat en ön yargı ile yaklaştığınız balık türünü bile yemeden dönmemenizi öneririm. Özellikle karides ve somon ile lezzetlendirilmiş yemekler, salatalar Payallar’da çok yaygındır. Akdeniz bölgesinde yaşamıyorsanız da balığın tadı size çok daha lezzetli ve doygun gelecektir.

 

Sokak Yemekleri

Payallar her ne kadar lüks otelleri ve imkanlarıyla popüler olsa da, Antalya demek gece hayatı demektir. Tıpkı sokak lezzetlerini bulabildiğiniz Taksim gibi, burada da gece hayatı bol olduğundan her köşe başında bir ıslak hamburgerci bulabilirsiniz. Payallar’a gelirseniz otelinizde ya da gezdiğiniz yerlerde yiyeceğiniz lüks ve ihtişamlı yemeklerin yanı sıra, sokak lezzetlerine de şans vermelisiniz.

 

Payallar’da Görülmesi Gereken Yerler ve Yapılması Gerekenler

Safari

Alanya demek, safari demektir. Payallar, eşsiz denizi ve yeşiliyle safari için çok uygundur. Safari ile birlikte Dim çayını, Alanya’ya dahil olan diğer tüm güzellikleri görebilir ve gezebilirsiniz. Kara yolu ile bu tarz yerler size çok uzak gibi gözüksede, denizde yapacağınız safari turlarıyla birlikte ne kadar da yakın olabileceğini anlamış olacak ve el değmemiş sularda yüzme imkanına sahip olacaksınız.

Kızıl Kule

Payallar’a bir nebze de olsa yakın olan Kızıl Kule, Alanya’nın en çok ziyaret edilen ve görmekten keyif alınan kalelerinden biridir. Her şehrin, her ilçenin bu tarz popüler bir mekanı vardır. Turistler gelir, kızıl kulede eşsiz manzara ile birlikte muazzam fotoğraflar çekilip anılarına bunları da eklerler. Eğer Payallar’a gelirseniz, mutlaka ve mutlaka buraya da uğramalısınız.

 

Payallar’a Gidecek Olanlara Tavsiye: Tüm zamanınızı Payallar’ın süper konforlu otellerinden birinde harcamayı tercih edip, etraftaki güzellikleri görmeden dönmeyiniz. Oradaki deniz, havuz ya da su aktiviteleri her zaman mevcuttur. Dilediğiniz zaman katılabilirsiniz fakat çeşitli turların ve belki de otelinizin size sunmuş olduğu gezi imkanlarını mutlaka değerlendirmelisiniz. Eğer aracınız yoksa ve konforlu bir şekilde gezmek istiyorsanız, https://www.transferclk.com adresinden kendinize önceden kendi aracınızda gibi hissedebileceğiniz transfer olanaklarını ayarlayabilirsiniz.

Antalya Havalimanı Payallar