Antalya Havalimanı Tahtalı Transfer

  TAHTALI

          Tahtalı Dağı Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Beycik Köyü’nde konumlanmaktadır. Denizden 830 metre yüksekte kurulu Beycik Köyü çam ormanları arasında bulunmaktadır. Dağın 1700 metresi ile 1800 metre arası ormanlık alandır. 1800’den sonrası kayalık alanlardır. Ana doruk oldukça net görünmektedir. Buralara yakın yerlerde belirli düzlükler bulunmaktadır. Düzlüklerde kamp yapmanlar bulunmaktadır. Ana doruğa ulaşmak için 2366 metre yüksekliğe 4 – 7 saatte ulaşmak mümkün.

ANTALYA HAVALİMANIN'DAN TAHTALI'YA ULAŞIM

          Antalya Havalimanı ile Tahtalı arasındaki mesafe 83 kilometredir. VİP araçlarla Tahtalı’ ya ulaşımı Transfer CLK firmamız sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Antalya Havalimanı’ndan otele, otelden havalimanına ulaşımı Transfer CLK araçları ile 1 saat 20 dakika da sağlayabilirsiniz.

TAHTALI’ DA GEZİLECEK YERLER

          Tahtalı Dağ konumda yükseltide yer almaktadır. Konum itibari ile muhteşem bir manzarayı ayaklar altına sermektedir. Akdeniz sahillerinden Antalya güzellikleri ile dolu komşu dağlarına kadar bütünü ile eşsiz doğa harikalarını sergilemektedir. Gezilecek yerler sıralanacak olursa; Çıralı’ da bulunan Yanartaşlar, Olympos antik kenti ve milli parkı ile tatili dopdolu yaşatacak bir konumdadır.

YANARTAŞLAR

           Tahtalı Dağı’na çok yakın bir mesafede bulunan Çıralı içinde gizemli ve efsanelerle dolu bir bölge bulunuyor. Çıralı’ nın iç kesiminde bulunan 250 – 300 metre yükseltide bir dağ yamacındaki kayalar esrarengiz bir deneyim sağlıyor. Gündüz haliyle pek dikkat çekmeyecek olsa da akşam karanlığı ile netleşen bir görüntü sergileyen Yanartaşlar bulunuyor. Taşlar çok sıradan bir görüntüde olsa da kimi yerlerinde bulunan çukurlar veya girintilerde kaynağı görünmez şekli ile taşlardan ateş çıkıyor. Taşların doğal yol ile bu hali alması hem efsaneleri beraberinde getiriyor hem de seyir güzelliği katıyor.

OLYMPOS ANTİK KENTİ

          Olympos antik kentine Tahtalı’ dan teleferik aktivitesi ile de ulaşmak mümkün. Hem doğanın tadına vararak hem de bir tarihe yakınlığı gökyüzünden yaparak oldukça eğlenceli bir zaman dilimi geçirilebilir. Olympos antik kenti Helenistik döneme tanıklık etmiş bölgedir. Muhteşem sahiline ulaşımın kent içinden olması da ayrı bir güzellik katıyor. Kent deniz – gölet birleşimini de sağlıyor. Manzara gölet ve deniz bağlantısında bir harika oluyor. Aynı zamanda antik kentin tarihsel büyüsünden geçerek deniz ile buluşmak doğasına bir kat daha güzellik katıyor.

BEYDAĞLARI MİLLİ PARKI

          Piknik, kamp, yürüyüş gibi aktivitelere yer veren milli park içinde Olympos, İdyros, Phaselis antik kentlerini barındırıyor. Küçük Çaltıcak, Büyük Çaltıcak, Topçam, Kargıcak, Göynük Kanyonu, Kesme Boğazı gibi alanlarda keşfe çıkabilirsiniz.

AKTİVİTELER

          Tahtalı Dağı’ndan Olympos Antik kentine teleferik turları düzenlenmektedir. Bu turlar sayesinde antik kente 10 dakika da ulaşabilir ve bu yol ile manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

           Eşsiz manzarasına doyabilmek için Tahtalı Dağı’nda restoran, düğün salonları, toplantı salonları, zirve panoraması, dürbünlü seyir terasları, yamaç paraşütü gibi sosyal aktiviteler barındırıyor.

           Kemer Hard Enduro yarışları sahilde başlayarak Tahtalı Dağı zirvesinde sonlanıyor. Bu aktivite dönemsel olarak her yıl gerçekleşiyor.

KONAKLAMA

          Beycik köyü içinde bulunan bu bölgede konaklama imkanınız bulunmakta. Erken rezervasyon ile uygun fiyatlardan faydalanmak ne kadar avantajlı olsa da anlık gerçekleşen tatil planınız için ise bölgeye yakın bulunan Olympos, Çıralı gibi bölgelerde de konaklayabilirsiniz.

TRANSFER CLK

          Antalya’nın engebeli yolları her ne kadar zorlu görünse de VİP araçlarımız ile bu yolculuğu keyifli hale getirebilirsiniz. Antalya Havalimanı’ndan otele, otelden Antalya Havalimanı’na ulaşımı rezervasyon ayrıcalığı ile firmamızla sağlayabilirsiniz. Konfor ve huzurlu bir seyahat için Transfer CLK olarak siz değerli misafirlerimizi ağırlamaktan onur duyacağız. Online işlemleri www.transferclk.com adresinden yapabilirsiniz.

Antalya Havalimanı Tahtalı

Sizden Gelenler

Herşey için çok teşekkürler Antalya Havalimanı transfer hizmetlerinde gerçekten çok kaliteli ve güvenilir bir firmasınız başarılarınızın devamını dilerim...

sami yazgan

Tereddutle yaklasmistik ama beklenilen tam tersi bi ilgiyle karsilastik.. nasil kibar nasil saygili insanlar.. isinin en iyisi.. ve artik tereddutsuz önerim transfer clk ...

Yasemin uzun

İlk defa tatil için transfer ihtiyacımız oldu normalde tatilimizi aldığımız firma ulaşımımızı karşılıyordu ama bu defa öyle bi kampayaları olmadığı için kendimiz ulaşımızı sağlayacaktık bizde bulamadık taksiyle gitmeye karar vermiştik ama taksiciler çok yüksek mevlalar söylediler bize bizde internetten Antalya Hav...

Emrah Küçük

Transfer CLK firmanızdan ilk defa belek transfer hizmeti aldım çok memnun kaldım ve belirttiğiniz gibi bekleme kesinlikle olmadı ama araçlarınızda çoçuklar için meyve suyu olması bence daha iyi bir hizmet olurdu yine de herşey mükemmeldi....

Necati Özgün

Transfer CLK firmanızla seyahat etmekten ve sizleri tanımaktan çok mutluyum herşey için teşekkürler bir dahakine kırmızı halımı bekliyorum gençler :))))))...

Lale Özyılmaz

beklemekten nefret ederim kaç firmadan rezervasyon yaptıysam hep beklettiler ama transfer clk kesinlikle bekletmiyor uçağım indi murat bey iniş yaptınız mı efendim dışarda bekliyoruz dediler şok oldum sizi bi gün önceden arıyorlar dönüş transferinizde murat bey yarın kaçta alalım otelden dediler bi kez daha güveni...

Murat Dereli

Sürekli iş nediyle Antalya Havalimanından Side Transfer hizmetleri kullanmaktayım her geldiğimde farklı firmalardan sorun çıkmasından bıkmıştım sonunda bana sorun yaratmayan firmamı buldum o kadar çok ilgi ve alakada bulundu ki Transfer CLK gerçekten çok memnun kaldım teşekkür ederim sizlere Erdal Bey özellikle si...

Soner Genç