Antalya Havalimanı Titreyengöl Transfer

TİTREYEN GÖL 

             O zamanlar gölde birbirinden güzel birçok ördek yaşarmış. Fakat günlerden bir gün avcılar bu göldeki ördekleri avlamaya başlamış. Bunu gören yaşlı bir amca, avcıları durdurmaya ve onları engellemeye çalışmış. Avcılar yaşlıya çok kötü davranarak onu bir kenara itmişler ve vurdukları ördekleri birer birer toplamaya başlamışlar. Yaşlı amcanın durumunu gören ördekler, avcılara karşı bir toplanarak bir hortum oluşturmuş ve onları kaçırtmıştır. O gün bu gündür bu göl titremeye başlamış ve bu durum halk tarafından ördeklerin yaşlı amca için ağlaması olarak yorulmuş. İşte Titreyen göl'ün efsanevi hikayesi. Bu gölde küçük bir rüzgar esse dahi titreme etkisi yaratır. Bu yüzden adı Titreyen göl'dür.  

               Titreyen göl, Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı şirin bir tatil beldesidir. Tam olarak Manavgat'a bağlı olsa bile Side'ye olan yakınlığı ile de bilinir. Son yıllarda gelişen turizm ile buraya gelen turist sayısında ciddi bir artış gözlemlenmiştir. Her iki tarafında güzelliğini bir arada taşıyan Titreyen göl mutlaka gidilmesi gereken bir yerdir.  

Titreyen göl'e Ulaşım 

                  Araba - Otobüs İle Ulaşım; Son yıllarda gelişen yollar ve otobüs firmaları ile birlikte son derece rahat ve avantajlı bir yolculuk edebilirsiniz. Tek dezavantajı uzun sürmesi olsa bile gezip görerek yolculuk etmek isteyenler için vazgeçilmez bir tercihtir. Kendi aracınız ile geliyorsanız yolda bulunan tesislerde dinlenebilir, geçtiğiniz şehirlerin merkezlerine inerek tatile daha erken başlayabilirsiniz.  

                  Uçak İle Ulaşım; Kısa sürede gitmek istediğimiz yere ulaşım sağladığı için uçak en çok tercih edilen seyahat aracıdır. Son yıllarda gelişen uçak firmaları ile birlikte çok kolay ve avantajlı bir yolculuk süreci geçiriyoruz. Bir diğer avantajı ise kısa süreli olduğu için tatil zamanımızı daha verimli geçirebiliyoruz.  

Antalya Havalimanından Titreyen göl'e Ulaşım 

                  Kısa süreli olsa da uçak yolcuğu da her yolculuk gibi yorucudur. Konaklamak istediğimiz yere hemen varmak isteriz. Bunun için en hesaplı ve güzel yöntem transfer firmalarından yararlanmaktır. Transfer CLK bu konuda en iyileri arasına girmiş diyebiliriz. Transfer CLK, Antalya Havaalanında bulunan VIP transfer şirketidir. Günün her saati size hizmet sunan bu firma, sizi en hızlı ve en hesaplı bir şekilde gitmek istediğiniz yere kadar bırakır.  

Titreyen göl'de Nereleri Gezebilirim? 

                    Manavgat ve Side arasında olan bu muazzam yerde tarih ve doğanın mucizesi ile baş başa kalacaksınız. Doğanın en güzel oluşumu olan Manavgat Şelalesi'ne mutlaka gidilmesi önerilir. Gürül gürül akan suda kendinizi çok genç ve canlı hissedeceksiniz. Çevresinde bulunan oturma alanlarında manzaranın tadını çıkartarak dinlenebilirsiniz. Tarihi yer demişken Side Antik Kenti'ni görmeden gitmeyin deriz. Tarihin her anına şahitlik etmiş, neredeyse birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu yerde tarih içinde kaybolacaksınız. Side Antik Kenti'nin girişini oluşturan Apollo Tapınağını mutlaka görmeniz gerekir. Özellikle gün batımında olağanüstü bir güzelliğe bürünen bu yere sadece bu manzara için bile birçok insan akın etmektedir.  

                      Plajlara çok yakın bir konumda bulunup ama sessiz sakin bir yerdir Titreyen göl. Kafa dinlemek ve rahatlamak için bir tatil beldesi arıyorsanız, tatil listenizin en başına eklemeniz gereken bir yerdir. Çevresinde lüks ve her şey dahil otellerinde bulunduğu bu yerde, aile ortamını aratmayacak, şirin ve sakın birçok pansiyon bulunmaktadır.  

Titreyen göl'de Ne Yiyebilirim? 

                       Hem göl kenarında hem de deniz kenarında bulunan bu yerde balık keyfini doruklarda yaşayacaksınız. Denize sıfır olarak dizilmiş restoranlarda ayrıca doğal lezzetlerle harmanlanmış çeşitli mezeleri yiyebilirsiniz. Ayrıca kahvaltı zamanı çok meşhur olan turunç reçellerini tadabilir ve yöresel lezzetlerin tadını çıkartabilirsiniz.  

Titreyen göl'de Başka Ne Yapabilirim? 

                         Tekne turlarına katılarak maviliğin ortasında rahatlayabilir ve çeşitli koyları gezebilirsiniz. Ayrıca bu tekne turlarında dilerseniz dalış eğitimi alıp denizin derinliklerini keşfedebilirsiniz. Çeşitli tur firmalarının ya da tatil acentalarının düzenlediği safarilere katılarak tatilinize ayrı bir heyecan ve macera katabilirsiniz.  

Antalya Titreyengöl Bölgesinde Bulunan 5 yıldızlı Lüx Otellerin Listesi 

Bu Liste Dışında Olan Otellere'de Antalya Havalimanı Titreyengöl Otel Transfer Hizmetimiz Mevcuttur.

Antalya Havalimanı Titreyengöl


Alibey Resort Side  Transfer,

Robinson Club Pamfilya  Transfer,

Turquoise Hotel  Transfer,

Voyage Sorgun  Transfer,

Arcanus Side Resort  Transfer,

TUI Sensatori Resort Sorgun by Barut Hotels  Transfer,

Blue Waters Club  Transfer,

Pegasos World Hotel  Transfer,

Paloma Paradise Hotel  Transfer,

Paloma Paradise Beach Hotel  Transfer,

Maya World Hotel Side  Transfer,

Side Ally Hotel  Transfer,

Maya Club Golf  Transfer,

Labranda Excelsior Side Hotel  Transfer,

Maritim Saray Regency  Transfer,

Otium Eco Club Side  Transfer,

Linda Resort Hotel  Transfer,

Water Side Resort & Spa  Transfer,

Venüs Hotel  Transfer,

Grand Prestige  Transfer,

Lake & River Side Hotel & Spa  Transfer,

Kaya Side Hotel  Transfer,

Nashira Resort Hotel & Aqua -Spa  Transfer,

Port River Hotel  Transfer,

Riolavitas Resort & Spa Hotel  Transfer,

J'adore Deluxe Hotel & Spa  Transfer,

Diamond Premıum Hotel  Transfer,

Bosphorus Sorgun Hotel  Transfer,