Havalimanı Kemer Transfer Ucuz ve Konforlu


Havalimanı Kemer Transfer Ucuz ve Konforlu

Ateşi Sönmeyen Kent Kemer

Antalya Havalimanı Kemer Transfer Antalya’nın nadide bir ilçesi olan Kemer turizm sektörünün incilerindendir. Antalya’nın 40 km yakınında olan Kemer 1980’lere kadar köy iken daha sonraki yıllarda hızla gelişmiş, yapılaşmış, önemli ve büyük bir turizm merkezine dönüşmüştür. 1991 yılından beri ilçe olan Kemer Batı Toroslar’ın eteklerine konumlanmış, denizle ormanın arasında kalmıştır. Muhteşem doğası ve görenleri büyüleyen plajlarıyla,  büyük otelleri,  tatil köyleri, gece kulüpleri ve restoranlarıyla gelen tatilcilere eşsiz zamanlar geçirme imkânı vermektedir.

Kıyı şeridinin uzunluğu 52 metreyi bulan bu ilçenin şu an bulunduğu yerleşim bölgesine bir hayli önceden “Eski köy” denilmekteydi. Bu köy dağlardan inen suların yol açtığı seller nedeniyle bataklık ve göllere sahipti. O vakitler köy halkı selleri önlemek amacıyla dağların eteklerine kurulu olan köylerinin çevresine 23 km’lik taş duvarlar örmüşlerdi. İşte bu duvarlardan dolayı sonraları köye “Kemer” adı verilmiştir. Yaklaşık 60 yıl öncesine dek bu köye yalnızca denizden ulaşılmış, ilçe haline geldikten sonra gelişmesini hızla sürdürmüş ve son derece popüler bir tatil beldesi konumuna ulaşmıştır.

Antalya Havalimanın'dan Kemer’e nasıl ulaşılabilir?

Kemer’e en fazla sıcağın hâkim olduğu aylarsa gelinmektedir. Ulaşımda hava yolu, karayolu ve deniz yolu gibi alternatifler bulunmaktadır. Antalya Havalimanı’na inen bir yolcunun Kemer’e ulaşması için 57 km daha yol alması gerekir. Uçaktan inenler Kemer’e doğru yolculuklarına Transfer CLK hizmeti ile devam edebilirler.

Kemer’deki önemli plajlar

Tatilcilerin ilk sıralardaki tercihleri arasında olan Kemer’de Belediye Plajı, Phaselis ve Ayışığı Plajları tanınmış plajlar arasındadır. Sahil şeridinde masmavi temiz koylar, doğal limanlar bulunmaktadır. Modern marinasının yat kapasitesi 320 olan bu turizm kenti 1993 yılından bu yana Göynük, Kiriş,  Çamyuva, Beldibi, Tekirova gibi beldeleriyle birlikte Mavi Bayrak sahibidir.

Kemer’in önemli gezi alanları

Kemer’in antik kentteki adı olan Idryos bir Likya şehridir. Günlerini sadece plajlarda harcamayıp doğası kadar tarihini de tanımaya çalışan tatilcilerin görmek istediği yerlerin başında Phaselis ve Olympos antik kentleri ile Çıralı’daki doğal olarak sürekli yanan bir ateşe sahip olan Yanartaş veya sonsuz ateş diye de bilinmekte olan Chimera gelmektedir. Selçuklu Av Köşkü, Beldibi Mağarası, Göynük Kanyonu, Eko park, plajlarıyla meşhur olan Adrasan, Üç Adalar, İkiz Kayalar gibi önemli noktalar da seyahat planına dâhil edilmelidir.

Daha yükseklerde olmak,  muhteşem manzarayla karşılaşmak ve tadını çıkarmak isteyenlere Olympos’tan teleferikle 2365 metre yüksekliğe sahip Tahtalı Dağına çıkmaları önerilir. Yolculuk 10 dakika sürecek olsa da keyfi ömre bedeldir.

Kemer’in çekici güzellikleri ve kültürel etkinlikleri

Ön planda olan doğası, temizliği tescilli denizi ve koyları, kıyıya kadar uzanmış olan çam ağaçları ile cennetteymiş hissi uyandıran Kemer’in neredeyse tüm kıyı şeridi doğal plajlara sahiptir. Milli Park sınırları içinde doğayı kucaklayan dinlenme tesisleri ile piknik alanları hiç boş kalmamaktadır. Kemer’in yerel halkı ise yaz geldiğinde sıcaklardan kaçmak için Yeşil, Göden, Belen ve Üçoluk Yaylalarına çıkmaktadır. Kemer’e yakın olan Phaselis ve Olympos antik kentleri de sürekli ziyaretçi çekmektedir.  Günübirlik çıkılan turlarla genellikle Phaselis, ardından Olympos’a gidilmektedir. Antalya ve Kemer’den ayrıca düzenlenen “Mavi Yolculuk Turları” da kaçırılmaması gereken fırsatlardır.

Yakın çevresindeki Beldibi mağarası,  Molla mağarası, antik kalıntılar meraklılarla dolup taşmaktadır. Safari turlarıyla da çok ilgi çeken Kemer’de yapılabilecek sayısız etkinlik bulunmaktadır. Dalgıçlık, jet ski, deniz paraşütü ve su sporları da dinamik etkinlikler olarak ilgi çekmektedir. Küçük teknelerle açılıp balık tutabilmek de yapılabilecek doğa etkinlikleri arasındadır.

Turizmin en hareketli zamanlarında Kemer,  Altın Nar Kültür ve Sanat festivali, Off-shore yarışları, Phaselis Sanat Etkinlikleri, Kemer Karnavalı, Dünya Ralli Şampiyonası Türkiye ayağı ve benzeri çok sayıda etkinliğe sahne olmaktadır. Gündüzleri Kemer’in güzelliklerini yaşayan turistler geceleri de kulüplerde hayatın keyfini çıkarmaktadır. Kemer’e yakın olan Yeşil Yayla adlı bölgede her yıl geleneksel hale gelmiş olan Yağlı Pehlivan Güreşleri yapılmaktadır.

 

ETİKETLER

Antalya Havalimanından Kemere Nasıl Gidilir Kemer Transfer Havalimanı Kemer Transfer Antalya Havalimanı Kemer Transfer Havalimanı Kemer ulaşım