Kemer’de Gezilecek Yerler


Kemer’de Gezilecek Yerler

Antalya illerinden en ünlüsü olan Kemer yazları tatil merkezlerinden bir tanesidir. Batı Torosların yamaçlarında bulunan Kemer, up uzun sahil şeridiyle birlikte masmavi suları, en güzel plajlarıyla tüm güzellikleri içinde barındıran tesistir. Her kesime uygun otelleriyle yazları turizmin başkentidir. 

Yörük Parkı


Antalya, Kemer ilçesinde bulunan ve Yörük Parkı olarak 1982 yılında kurulan tesis bütünüyle Devlet Ormanı ve Milli Park statüsündeki yarımada ve Küçükburun üzerinde kurulu olmaktadır. Yat limanına yakın bir yerde bulunan Yörük parkı bu alan çevresinde temalı park ve aktif şekilde kullanılan açık hava folklar müzesi işlevi konseptiyle hizmet vermektedir. Ziyaret edilmesi gereken yerlerden bir tanesi olan Yörük parkı, ziyaret edilmeye gelindiğinde doğal ve organik olan ortamı yiyecek ve içeceklerden tadabilmektedirler. Antalya yöresine uygun folklorik ve müzik dinleyebilmektedirler.  Yörük Parkı’nın devamında bu  zamana kadar bulunan geleneksel ürünler ile süslü ve doğal bitki örtüsüyle birlikte desteklenen ve yeniden oluşturulmuş olan ve her dam korunan parkurda yürüyüş yapabilmek mümkündür.

Ayışığı Plajı


Ünlü tatil beldelerinin ünlü plajları da mevcuttur. Merkezin batı tarafında yer alan plaj çok özel bir koyda bulunur. Tatil koyunun bir ucunda gidilmesini mutlaka tavsiye ettiğimiz Yörük Parkı diğer tarafında ise ClubMed tatil köyü bulunmaktadır. Gören herkesin mest olduğu bu güzel yerin etrafı Olimpos Beydağları Sahil Milli Parkı ile çevrilidir.  Turkuaz rengi olan muhteşem denize girerek ayağınız çoğunlukla kumda olsa bir miktar çakıl taşları bulunabilir. Koy girişi ücretsiz olup Kemer de denize girebileceğiniz en güzel yerlerden bir tanesidir.

Göynük Kanyonu


Kemer ilçesine gittiğiniz zaman görmeniz gereken en önemli yerlerden bir tanesi de Göynük Kanyonudur. Muhteşem doğasıyla birlikte doğa sevenleri ayran bırakan tesis ağaçları ve şelaleleri ve havuzları ile de doğa sporu sevenler içinde muhteşem bir yerdir. Kemer’in popüler olan tatil beldelerinden biri olan Göynük’e yaklaşık olarak 4 kilometre uzaklıktadır. Plaja giriş ücretli olup tatilciler için makul bir fiyattır. Göynük Kanyonu, dünya üzerinde bir çok kaynak tarafından  en iyi uzun yürüyüş rotasından biri olarak gösterilmektedir. 


ETİKETLER

Göynük Kanyonu Ayışığı Plajı Yörük Parkı Antalya Kemer